- Štítky blogu
- Návod
- Pro začátečníky
- Free
- Háčkované hračky



Můžete se kdykoli odhlásit.
Jak správně vyprat vlněné oblečení
Udělala jsem kamarádce radost a upletla ji jednu z mých oblíbených čepic z řady Katlén. Byla nadšená! Moc se jí líbila. Jenže asi za měsíc mi volá: “Kačííí, já ji hodila do pračky a teď ji můžu dát tak akorát naší malý…”. Neubránila jsem se úsměvu.
Vlněné svetry, čepice i šály vyžadují jemné zacházení. Když už je musíte prát v pračce, tak pouze v té, která má šetrný program na vlnu nebo ruční praní. Nikdy ne na více než 30 °C.
Nejlépe však ručně ve vlažné vodě. Nikdy nedrhněte, spíš promačkávejte a vždy používejte prací přípravek na vlnu. Žádný šampón nebo mýdlo. Zapomeňte na aviváž. Vymáchejte opět ve vlažné vodě, i příliš studená voda může změnit velikost vaší oblíbené čepice. Zákaz ždímání! Vodu opatrně vymačkejte, můžete si pomoci i froté ručníkem, do kterého svůj svetřík jemně zabalíte a vodu z něj vytlačíte.
Vlněné oblečení a doplňky nepatří do sušičky, i při sušení si musíte dát velký pozor. Přírodní vlna se nevěší, velká váha vody může Váš oblíbený svetr pěkně vytahat. Raději jej vytvarujte a položte na rovnou plochu sušáku a nechte pozvolna uschnout. Také přímé slunce vlněným výrobkům nedělá dobře.
Když máte pocit, že si svůj vlněný kousek musíte vyžehlit, tak jen po rubové straně a na nejnižší tepelný stupeň.
Vlněné kabáty a bundy raději nepokoušejte a dejte je vyčistit profesionálům! Šátky a šály věšte na ramínka, svetry složte do skříně. Abyste se vyhnuli nechtěné návštěvě molů, čas od času skříň vyvětrejte, pusťte do ní trochu slunečního světla a svetříky přeskládejte.
U kupovaných vlněných svetrů, čepic, šátků a šál vždy sledujte cedulku se symboly pro údržbu, u těch svých vyrobených se držte našich rad.
A pokud už nastal průšvih a čepice se vám srazí, udělejte si radost a kupte si nějakou od Veroniky z V´s gifts nebo z řady Katlén.